Szybka Nauka Niemieckiego, Niezwykle Prosta, Bez Stresu – To Możliwe?

Zastanawiasz się czy szybka nauka niemieckiego jest w ogóle możliwa? Kiedyś myślałem, że absolutnie nie, ale w końcu zmieniłem zdanie. Jeśli ciekawi Cię dlaczego, to czytaj dalej.

Z tego wpisu dowiesz się jak szybko nauczyć się niemieckiego od podstaw i na dodatek w domu przez Internet.

Zauważyłem ostatnio, iż wielu „ekspertów” czy też nauczycieli w szkołach i na kursach językowych uważa, że szybka nauka języka niemieckiego jest praktycznie nierealna. Jest to całkowita nieprawda.

Oczywiście są przypadki, tzw. „magiczne metody” :-), czyli jakieś super turbo kursy i inne rzeczy, które gwarantują każdemu w swoich reklamach, że w tydzień nauczysz się całej gramatyki języka niemieckiego, 10 tys. słówek itp. To są zwykli naciągacze. Ludzie się na to nabierają, a później nie otrzymują zwrotu swoich pieniędzy, bo nawet nie zauważyli, że firma nie daje gwarancji. Uważaj na tego typu reklamy i oferty.

Jak szybko nauczyć się niemieckiego? - flaga Niemiec

Photo by markneub

Szybka nauka niemieckiego może być skuteczna tylko wtedy, kiedy materiał do nauki zostaje ograniczony do minimum i jest on najbardziej praktyczny.

Innymi słowy, uczysz się tylko najprzydatniejszych zwrotów, słówek niemieckich, które stosuje się w praktyce nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, a eliminujesz rzeczy, których w ogóle nie używasz. Dzięki temu, materiału jest mało, ale jest on najczęściej wykorzystywany i możesz nauczyć się go już np. w tydzień i po tym czasie zacząć rozumieć język niemiecki.

Problem w tym, że niemal każda szkoła tradycyjna czy kursy niemieckiego online chcą „jak najlepiej” dla uczącego się i starają się uczyć wszystkiego, zasad gramatycznych, których ludzie uczą się latami i słownictwa bez uporządkowania od najczęściej używanych do najmniej.

Dla osób, które chcą się od podstaw szybko nauczyć niemieckiego jest to bardzo utrudnione i w tym przypadku szybka nauka niemieckiego jest – jak wielu mówi – nierealna. Ucząc się tak, nie zaczniesz rozumieć niemieckiego po miesiącu.

Napisałem niemal każda, ponieważ z tego co widziałem jest jedyny serwis uczący w ten sposób – http://niemiecki.1000-slow.pl. Twórcy piszą na swojej stronie dokładnie to, o czym tutaj mówię. Nawet na tej podstronie jeden z współzałożycieli mówi o tym bardzo ciekawie w filmiku.

Strona skupia się tylko na 1000 najczęściej używanych niemieckich słów, co według badań odpowiada 80% zrozumienia języka. Nie tracisz czasu na słówka, które używasz raz na rok i to jest bardzo praktyczne. W taki sposób już po niedługim okresie czasu zaczynasz widzieć efekty.

Uczą również wymowy i eliminują słówka, które już umiesz. Nie chcę się rozpisywać, dlatego zobacz na stronę główną http://nauka-niemieckiego-online.miejcel.pl, ponieważ jest tam to dokładniej przedstawione.

Dobrze, że dają długą gwarancję zwrotu i możliwość przetestowania za darmo. Na tej podstronie http://niemiecki.1000-slow.pl/mp3/ jest też wersja MP3 do nauki niemieckiego w samochodzie itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *