Słówka Niemieckie, Dzięki Którym Widzisz Niebywale Szybkie Efekty

Zauważyłem, iż wiele początkujących osób, które chcą się nauczyć języka niemieckiego i zabierają się za słówka niemieckie, praktycznie w ogóle nie zwracają uwagi na przydatność danego słówka w praktyce. Przykładowo uczą się słówka – Nilpferd, czyli hipopotam, które tak naprawdę zastosują w swoim życiu raz na rok albo dwa lata :D Też na początku tak robiłem, ale to BŁĄD! (rzecz jasna później tych słówek warto też się uczyć, ale nie na początku – to bardzo ważne!)

Słówka niemieckie przez Internet

Photo by dariuszman

Tak też właśnie działają szkoły językowe, większość kursów tradycyjnych i online. Twórcy myślą, że tak będzie lepiej i uczą Cię wszystkiego naraz, a potem ludzie piszą na forach, że nic w praktyce nie mogą zrozumieć i powiedzieć po niemiecku.

Jeśli chodzi o słówka niemieckie, moja rada jest następująca (jeśli chcesz oczywiście szybko nauczyć się niemieckiego i w ogóle nauczyć się tego języka): skup się najpierw na 1000 najczęściej używanych niemieckich słów w praktyce, czyli takich, z których korzysta się na co dzień kilkadziesiąt razy dziennie, a nawet, jak słyszałem – kilkaset razy.

Dzięki temu będziesz widział/a szybkie efekty w postaci zrozumienia języka niemieckiego (w końcu są to najczęściej stosowane słowa), co da Ci z kolei dużą motywację, by poznawać ten język dalej. Uwierz mi, jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ zrozumienie danego języka jest najbardziej kluczowe. Za gramatykę weź się później, na początku o niej zapomnij całkowicie, inaczej możesz się szybko poddać, gdyż to wymaga większej ilości czasu.

Na http://niemiecki.1000-slow.pl stronie jest to bardzo dobrze przedstawione, więc zobaczysz o czym mówię. Jest to chyba jedyna strona, która uczy na naszym rynku języka niemieckiego w taki właśnie sposób. Słówka niemieckie są z bardzo czystą wymową, a system dostosowuje się do naszego tempa. Mają również wersję MP3 oraz PDF. Zobacz także filmik na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *