Słówka Niemieckie, Dzięki Którym Widzisz Niebywale Szybkie Efekty

Zauważyłem, iż wiele początkujących osób, które chcą się nauczyć języka niemieckiego i zabierają się za słówka niemieckie, praktycznie w ogóle nie zwracają uwagi na przydatność danego słówka w praktyce. Przykładowo uczą się słówka – Nilpferd, czyli hipopotam, które tak naprawdę zastosują w swoim życiu raz na rok albo dwa lata :D Też na początku tak robiłem, ale to BŁĄD! (rzecz jasna później tych słówek warto też się uczyć, ale nie na początku – to bardzo ważne!)

Słówka niemieckie przez Internet

Photo by dariuszman

Tak też właśnie działają szkoły językowe, większość kursów tradycyjnych i online. Twórcy myślą, że tak będzie lepiej i uczą Cię wszystkiego naraz, a potem ludzie piszą na forach, że nic w praktyce nie mogą zrozumieć i powiedzieć po niemiecku.

Jeśli chodzi o słówka niemieckie, moja rada jest następująca (jeśli chcesz oczywiście szybko nauczyć się niemieckiego i w ogóle nauczyć się tego języka): skup się najpierw na 1000 najczęściej używanych niemieckich słów w praktyce, czyli takich, z których korzysta się na co dzień kilkadziesiąt razy dziennie, a nawet, jak słyszałem – kilkaset razy.

Dzięki temu będziesz widział/a szybkie efekty w postaci zrozumienia języka niemieckiego (w końcu są to najczęściej stosowane słowa), co da Ci z kolei dużą motywację, by poznawać ten język dalej. Uwierz mi, jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ zrozumienie danego języka jest najbardziej kluczowe. Za gramatykę weź się później, na początku o niej zapomnij całkowicie, inaczej możesz się szybko poddać, gdyż to wymaga większej ilości czasu.

Na http://niemiecki.1000-slow.pl stronie jest to bardzo dobrze przedstawione, więc zobaczysz o czym mówię. Jest to chyba jedyna strona, która uczy na naszym rynku języka niemieckiego w taki właśnie sposób. Słówka niemieckie są z bardzo czystą wymową, a system dostosowuje się do naszego tempa. Mają również wersję MP3 oraz PDF. Zobacz także filmik na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *