Nauka Języka Niemieckiego Online / Przez Internet To Same Korzyści!

Nauka języka niemieckiego online - zdjęcie słuchawek przed komputerem

Photo by Vixs

Nauka języka niemieckiego online jest coraz popularniejsza. Sam się tak nauczyłem języka, więc wiem, że jest to skuteczne. Trzeba tylko wiedzieć, co robić i uporczywie trzymać się jednej zasady, która brzmi… nigdy się nie poddawaj ;-)

Ludzie zaczęli zauważać jaki potencjał drzemie w nauce języka niemieckiego przez Internet. Nauka online to bardzo dużo zalet, a jedne z najkorzystniejszych to:

Bezstresowa nauka :-) Ludzie nienawidzą się stresować podczas tradycyjnych testów w szkołach czy na jakiś trudnych kursach. Na szczęście w Internecie to Cię nie dotyczy. To samo tyczy się pracy w grupie oraz z nauczycielem. Dla wielu osób taka nauka jest bardzo stresująca.

Nauka bez wychodzenia z domu! Dokładnie, dla wielu jest to bardzo wygodne. Nie musisz nigdzie wychodzić, żeby zacząć rozumieć język niemiecki. Możesz siedzieć w kapciach i piżamie, popijając gorącą herbatę i uczyć się języka niemieckiego online. Nauka języka przez Internet jest też dobra dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Oszczędność pieniędzy. Zaleta, która interesuje wielu. Tak, to prawda – nauka języka niemieckiego online może być naprawdę tania, 10 razy tańsza czy nawet więcej. Nie myśl jednak jak większość osób, że jest zupełnie darmowa. Też tak myślałem, o czym za chwilę.

Oszczędność czasu. Tak jak wspomniałem wyżej, ucząc się przez Internet w domu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie musisz nigdzie stać w korku czy też wychodzić.

Jeśli chodzi o wady, to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nauka języka niemieckiego online wymaga niemałej samodyscypliny, ale są na to sposoby, które sam stosuję.

Musisz przede wszystkim wiedzieć PO CO się uczysz języka niemieckiego. Jaki jest Twój cel? Co chcesz przez to osiągnąć? PO CO to robisz? Musisz się nad tym głęboko zastanowić i sobie odpowiedzieć.

W moim przypadku była to m.in. praca, a raczej zwiększenie zarobków oraz podróżowanie.

Jeśli wiesz, po co to robisz, to samodzielna nauka języka niemieckiego przez Internet pójdzie Ci gładko, naprawdę. Z resztą pomyśl sam/a. Powiedzmy, że umiejętność posługiwania się językiem niemieckim da Ci dodatkowe 2000 zł każdego miesiąca. Jak zareagujesz? Zapewne będziesz miał/a wówczas dużą motywację, by osiągnąć swój cel i o to chodzi :-) Będzie Ci się chciało.

Drugim elementem jest płacenie za to, z czego będziemy korzystać podczas naszej nauki online. I nie chodzi mi tu tylko o motywację do nauki (wiadomo, że jeśli za coś zapłacimy, to z tego korzystamy, bo w końcu wydaliśmy na to pieniądze, a nie dostaliśmy za darmo).

Nie polecam Ci absolutnie stosować tylko darmowych metod nauki. Testowałem to i wiem, co mówię. Żeby zacząć oglądać filmiki na portalu YouTube, czytać strony niemieckie, pisać na forach i rozmawiać przez Skype, musisz najpierw poznać najczęściej stosowanie słownictwo w języku niemieckim. To pozwoli Ci zacząć rozumieć ten język.

Wiele osób mówi, że wystarczy oglądać filmy. To kompletna bzdura jeśli nie znasz choćby 1000 słów w danym języku. Oczywiście nie przypadkowych, ale tych najczęściej używanych, gdyż odpowiadają one 80% zrozumienia języka (zasada Pareto).

1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim możesz znaleźć na stronie – http://niemiecki.1000-slow.pl Polecam Ci przeczytać wszystko na ich stronie i przekonasz się, dlaczego warto zabrać się za naukę tak kluczowego słownictwa właśnie na początku nauki niemieckiego przez Internet, zanim zaczniesz uczyć się gramatyki i czegokolwiek innego.

Jest to bardzo szybka metoda. Pamiętaj również, że sama lista słówek to za mało. Ważna jest naturalna wymowa każdego ze słówek czy też najczęstsze znaczenie/a. Na tej stronie możesz to wszystko znaleźć i wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *