Język Niemiecki Dla Początkujących Online – Na Czym Polega Najskuteczniejszy Sposób Nauki?

Jeżeli jesteś osobą początkującą w języku niemieckim to ten wpis jest specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się za moment jak najprościej i najszybciej rozpocząć naukę języka niemieckiego, by efekty rozumienia tego języka były jak najszybsze i żeby zwyczajnie w świecie się nie poddać, jak ma to miejsce w przypadku wielu początkujących osób. To, czy pójdziesz tą, łatwiejszą drogą zależy już tylko od Ciebie.

Język niemiecki dla początkujących powinien być skupiony na zrozumieniu. Powtórzę jeszcze raz i tym razem przeczytaj uważnie: Język niemiecki dla początkujących powinien być skupiony na zrozumieniu. Jest to najważniejsza kwestia dla osoby, która dopiero zaczyna i radzę wbić sobie tę zasadę do głowy ;)

Innymi słowy nie próbuj uczyć się na początku nauki języka niemieckiego wszystkiego naraz. Trochę gramatyki, trochę słownictwa z tej dziedziny, trochę z innej, trochę pisania itd. Taka droga prowadzi donikąd.

Większość osób się poddaje zanim ledwo zaczęli bo materiału do nauki jest cała masa, zasady gramatyczne dla początkujących są zbyt skomplikowane, no i to co najistotniejsze – efektów nie ma. Dlaczego? Ponieważ uczysz się dużo ale różnych rzeczy, które nie zupełnie są potrzebne, by po prostu zrozumieć przekaz języka niemieckiego.

Więc jak powinien wyglądać język niemiecki dla początkujących?

Język niemiecki dla początkujących przez Internet

Photo by emilbacik

Pomyśl co by było, gdybyś zamiast uczyć się wszystkiego od razu, co nie jest koniecznie najczęściej używane w życiu każdego Niemca, zaczął/ęła uczyć się na początku przygody z językiem niemieckim tylko najczęściej wykorzystywanego słownictwa w praktyce. Słów, które są stosowane przez Niemców nawet kilkadziesiąt razy w ciągu każdego dnia?

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale poznanie i nauczenie się bardzo dobrze 1000 najczęściej używanych słów niemieckich pozwala nam zrozumieć ok. 80% przekazu.

Zastanów się teraz co jest łatwiejsze dla początkujących i co daje o niebo szybsze rezultaty rozumienia języka niemieckiego:

✔ perfekcyjne opanowanie 1000 słówek, których używa się nieustanie w codziennych sytuacjach?

✔ czy może uczenie się wszystkich trudnych i czasochłonnych elementów naraz jak np. gramatyka, nazwy wszystkich zwierząt, nazwy przyrządów kuchennych itd., które stosuje się bardzo rzadko? No bo ile możesz w ciągu roku wypowiedzieć słówko po niemiecku jak np. „sokowirówka” albo „kosiarka”? Na pewno nie mówisz tych słów kilkadziesiąt razy dziennie lub chociaż kilka razy jak np. „zrobić”, „idę” czy „mówić”  :)

Nauka metodą 1000 słów niemieckich jest przyjemniejsza dla osób początkujących, które nie chcą czekać kilku lat, by zacząć cokolwiek rozumieć. Wystarczy Ci kilka miesięcy albo jeszcze krócej.

Zrozum, że nie musisz znać wcale gramatyki, by być zrozumianym albo żeby coś zrozumieć (rzecz jasna polecam się za to zabrać, ale później). Identycznie jest z dzieckiem, które uczy się swojego pierwszego języka. Nie zna ono gramatyki ale zaczyna słyszeć dookoła najczęściej używane słownictwo i dzięki niemu zaczyna się z nami skutecznie porozumieć.

Pamiętaj też, że szybsze efekty równa się większa motywacja. Widzisz postęp i chce Ci się uczyć. Jeżeli uczysz się innymi metodami, wszystkiego jest tak dużo, że nie dajesz rady. Niby uczysz się sporo, ale nie przekłada się to na zrozumienie, bo materiał nie jest najprzydatniejszy!

Więcej informacji o tej metodzie możesz znaleźć na tej stronie – http://niemiecki.1000-slow.pl, która uczy początkujących Polaków tym sposobem online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *